رئیس پلیس پایتخت از وزارت ارتباطات خواست تا با روند هوشمندسازی کنترل ترافیک در شهر تهران همکاری داشته باشد و پلیس بتواند از امکانات و تجهیزات این وزارتخانه استفاده کند.

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در جریان بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: در برخی از ساعات شبانه روز ترافیک تهران چهار تا هشت برابر ظرفیت معابر است و در این شرایط پلیس نسبت به روان سازی ترافیک و مدیریت آن اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه چاره‌ای نداریم جز اینکه از تجهیزات و امکانات هوشمند و فناوری اطلاعات در مدیریت و کنترل ترافیک تهران استفاده کنیم خاطرنشان کرد: خوشبختانه اقدامات گسترده‌ای نیز در این زمینه انجام شده و راه اندازی داشبورد فرماندهی، هدایت یگان‌ها، سامانه لحظه‌ای محاسبه ترافیک خیابان‌ها، سامانه نظارت تصویری آنلاین و … از جمله این موارد است.

رئیس پلیس پایتخت تصادفات و خرابی خودروها را دو عامل تأثیرگذار در ترافیک تهران اعلام کرد و گفت: روزانه بیش از صدها مورد تصادف و خرابی در سطح معابر داریم که سبب ایجاد ترافیک می‌شود که ما در تلاشیم با استفاده از امکانات هوشمند آن را مدیریت کنیم.

وی از وزارت ارتباطات خواست تا با امکانات و تجهیزاتی که در اختیار دارد در روند هوشمند سازی کنترل ترافیک پایتخت با پلیس همکاری داشته باشد.

Top